
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 170 V/µs |
| Input capacitance | 2 pF |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 90 dB |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Input Bias Current | 600 nA |
| Quiescent Current | 8 mA |
| Supply Type | Dual |
| Settling Time | 200 ns |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Gain Bandwidth Product | 40 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 500 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 83 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 120 dB |
| Input Voltage Noise Density | 7 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Min Supply Voltage | 9 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
